Úspešné ukončenie projektu YOUMOBIL

YOUMOBIL

V celej strednej Európe môžeme nájsť opustenú alebo zanedbanú železničná infraštruktúru, vrátane malých železničných staníc na vidieku. Môžu byť za tým prevádzkové alebo ekonomické dôvody, ale aj nedostatočný počet cestujúcich. Na európskom vidieku je modálny podiel verejnej dopravy často nižší ako 10 %. K tomuto číslu prispieva aj nízka kvalita staníc. Tento problém sme riešili tri roky v rámci projektu YOUMOBIL, ktorý bol podporovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja v rámci grantovej schémy Interreg Stredná Európa. Viac o našich výstupoch sa môžete dozvedieť na stránke projektu, kde nájdete príklady dobrej praxe z projektu ako aj návod ako revitalizovať zanedbanú železničnú infraštruktúru s pomocou lokálnej komunity.

YOUMOBIL